in

Toni Morrison-“SEVİLEN”

Kitapta köleliğin Farklı bir yüzünü görüyoruz. Bir çok Farklı karakterin gözüyle anlatılan köleliğin kimlik ve benlik arayışını anlatıyor kitap bize. Özgürlük kazanılmış olsa dahi zihinsel sınırları aşmanın mümkün olmadığını görüyoruz.


👆🏻 Sethe ve Denver’ın hayatı ile başlıyor kitap. Fakat bir gün Sevilen isimli bir kızın evlerinin kapısını çalmasıyla tamamen değişiyor. Bunun üstüne geçmişlerini yanında getiren Paul D.’nin de ortaya çıkmasıyla unutmak istedikleri, kaçtıkları her şeyle yüzleşmek zorunda kalıyorlar.


👆🏻 Kitaptaki zaman düz bir çizgi üzerinde ilerlemiyor. Hem karakterler arası geçişler hem de zamansal atlamalarla takip ediyoruz olayları. Ki olaylardan çok bu olayların karakterler üzerinde yarattığı etkileri görüyoruz. Zaman zaman olayla ilgili tüm detaylar verilmiyor. Bu nedenle parçaları birleştirmek okuyucuya kalıyor. Bence Toni Morrison’un anlatımıyla zor da olsa bunu başarıyoruz.


👆🏻 Toni Morrison Nobel ödülü almış ilk siyahi yazar. Bence hikayedeki ve anlatımındaki hüznün bizi alıp götürmesi kendi içinden parçaların kitapta yer almasından kaynaklanıyor.


👆🏻 Kesinlikle kitaplığınıza eklemeniz gereken bir kitap☺️

Ne düşünüyorsun?

Yazan Modimu

Merhaba, Modimu sağlıklı yaşam yolculuğunda sana yardımcı olur. Hiç bir zaman kendini yalnız hissetmezsin. Modimu her zaman yanında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Destek, Dışarıdan Alınan Psikolojik Destekler

Yeniliklere Ne Kadar Açığız? İlk Adımı Atmak Zor mu?