in

Kiraz ve Kiraz Çayı Faydaları

Kiraz ve Kiraz Çayı Faydaları

Kiraz hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı bir meyvedir Kirazı yedikten sonra saplarını sakın atmayın. Kiraz çöpü olarak da bilinen kiraz sapının faydaları saymakla bitmez. Binbir derde devadır. En önemli özelliği ödem attırıcı ve zayıflatıcı olmasıdır. Kurutulmuş kiraz sapının kendine özgü basit bir kimyasal yapısı ve mükemmel bir biyokimyası vardır. Karmaşık olmayan, düzenli ve belirgin bir selülozik yapıya sahiptir. İçerdiği etkin maddelerin azlığı ve bağımsızlığı onu tedavi amaçlı kullandığınız takdirde çok güçlü kılmaktadır.

Kiraz sapı güçlü bir antioksidan etkisine sahiptir bu nedenle dolaşım sistemi ve sindirim sistemine oldukça fayda sağlar. Kiraz sapı zayıflamak isteyenlere şiddetle önerilir. Çünkü vücutta su birikimine kesinlikle sebebiyet vermez. Suyun vücuttan toksinlerle beraber hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Hazır mevsimindeyken sizler de kirazlarınızın saplarını kurutun.

Kiraz ve Kiraz Çayı Faydaları

Çayı için;

MALZEMELER:
2 tutam kurutulmuş kiraz sapı
2 su bardağı su

NASIL KULLANILIR?

Aç karnına içilerek günde en az 3 fincan şeklinde tükettiğinizde vücuttaki şişkinliklerden kurtulurken, yağ yakmanıza da yardımcı olan kiraz sapı kürü, kirazın A vitamini deposu olması yönüyle, gözlerin dostu olarak da bilinmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Yazan Modimu

Merhaba, Modimu sağlıklı yaşam yolculuğunda sana yardımcı olur. Hiç bir zaman kendini yalnız hissetmezsin. Modimu her zaman yanında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dalından Taptaze Kayısının Faydaları

Sıcak Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi; Maden Suyu