Evde spor olmaz demeyin! Ufak detayları bilin yeter

Pandemi sürecinde evde spor yapanların sayısı bir hayli arttı.2021 sonuna kadar devam edeceği düşünülen pandemi dolayısıyla da bireyler sporlarını bir süre daha evlerinde yapacağa benziyor.

Eğer sizde evde spor önerileri arıyorsanız veya hala sporu hayatınızın bir parçası haline getiremediyseniz. İşte bu yazı tam size göre!

Bugün sizlere söz verdiğimiz gibi harika ‘Evde Spor’ içerikleri ile karşınızdayız.

Sporun ve sağlıklı beslenmenin faydaları saymakla bitmiyor elbette ama biz kilit birkaç noktaya değineceğiz.

Öncelikle istikrar çok önemli. Uzun saatlerinizi alan sizi oldukça yoran egzersizler, ya da saatlerce aç bırakan diyetler.

Hepsi bir yana dursun ister ideal kilonuzda olun isterseniz de bu kilonun üstünde olun şunu biliyoruz ki diyet sağlıklı beslenme yöntemidir. Aynı şekilde egzersiz hayat boyun zinde kalmak için her birey için zorunluluktur. Aynadaki görüntünüzün pek de spora veya diyete ihtiyacı yokmuş gibi görünmesi sizi aldatmasın.  Yapay şekerlerle dolu gluteni yüksek onlarca gıdanın fazlası sizi her gün zehirliyor. Vücudunuz bunu yağlanma olarak da dışa vurabilir. Kronik bir hastalık veya örneğin karaciğer yağlanması olarak da.Paketlenmiş ve yanlış işlenmiş onlarca ürünü bilinçsizce tükettiğimiz her gün  kendi bedenimize ve bize emanet edilen bu kemikten ve etten eve ihanet ediyoruz. Üstelik kötü alışkanlıklarımız bizim bedenimize adete darbe vuruyor.

Ama alışkanlıklardan kurtulmak için size güzel bir yol sunacağım;Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere kendini sevmenin önemini yine burada da vurgulamakta yarar var.

Kendimiz sevdiğimizde ve değerimizi anladığımızda birçok hususunda bedenimiz artık stres yaratmamaya başlıyor.Sizin ona karşı gösterdiğiniz kabulü adeta anlıyor ve size ve isteklerinize itaat etmeye başlıyor.

Kendinizi olduğunuz gibi sevmeye ve kabullenmeye başladığınız ama aynı zamanda eksiklerinizi ve tamamlamanız gereken konuları da şefkatle onardığınız bir süreç sizi eylemsel olarak bir üst evreye taşıyacaktır.

Unutmayın!Değişim içte başlar.

Değişimi içsel olarak başlattığınızda ve kendinizi olmanız gereken ve layık olduğunuz yeni ortamınıza taşıdığınızda zaten düzenli hayat ve verimli bir yaşam tarzı da o yeni mekanda sizi kucak dolusu bir sevgi ile karşılaşılacaktır.

Sadece istemek yetmez.Artık eylem vakti!

Şimdi sıra eylemde. Gün aşırı ya da şiddetine göre her gün uygulayabileceğiniz egzersizlerle çok daha keyifli ve verimli bir yaşama hazır mısınız?

Modimu

Ne düşünüyorsun?

Yazan Modimu

Merhaba, Modimu sağlıklı yaşam yolculuğunda sana yardımcı olur. Hiç bir zaman kendini yalnız hissetmezsin. Modimu her zaman yanında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdemi sırtına tak, Hayat amacını bul

Ödem atmak bu kadar tatlı olmamıştı-Soğuk Kavunlu Beyaz Çay