in

Covid-19 Dönemin Okula giden Çocuklar Nasıl Beslenmeli?

Çocukların her ana öğünde 4 besin grubundan da yeterli miktarda tüketmesi gerekmektedir. 4 besin grubu; süt ve ürünleri, et ürünleri ve kuru baklagiller, sebzeler ve meyveler, tahıl ürünleridir.

Covid-19 Dönemin Okula giden Çocuklar Nasıl Beslenmeli? Kemik gelişimi ve diş sağlığının korunması için günde 2-3 porsiyon süt, yoğurt ve peynir tüketmelidirler. Böylelikle ihtiyaç duydukları kalsiyum mineralini de yüksek oranda alabilirler. Balıktan gelen omega-3 ve omega-6 gibi yağ asitleri çocukların zihinsel gelişimi açısından oldukça önemlidir. Çocukların ekmek seçimini de değiştirmek gerekir. Lif kaynağı olan tam tahıllı ekmekler B grubu vitaminleri bakımından oldukça zengindir

HAZIR ÜRÜNLER DEĞİL, EV YAPIMI, KATKISIZ VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER TERCİH EDİLMELİ

İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi, bağışıklık sisteminin desteklenmesini gerektiren bir süreç. Dolayısıyla okula başlayan çocuklarımızın bağışıklık sistemini desteklemek, besin değeri yüksek yiyecek ve içecekleri tüketmelerini sağlamak oldukça önemli. Beslenme çantasına konulacak yiyecek ve içeceklerin de hazır ürünler değil ev yapımı, katkısız ve sağlıklı olması gerekir.

Çocuklar için bağışıklık güçlendirici günlük olarak içilmesi gereken karışım,

* 2 yemek kaşığı doğal şekersiz üzüm, elma veya dut pekmezi
* 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı
* 1 çay kaşığı toz tarçın
* 1 çay kaşığı yenibahar
* Yarım çay kaşığı zerdeçal
* Yarım çay kaşığı zencefil

Günlük bir çay bardağı tüketilebilir.

ModimuBLOG

Habertürk

Covid-19 Dönemin Okula giden Çocuklar Nasıl Beslenmeli?

Ne düşünüyorsun?

Yazan Modimu

Merhaba, Modimu sağlıklı yaşam yolculuğunda sana yardımcı olur. Hiç bir zaman kendini yalnız hissetmezsin. Modimu her zaman yanında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıcak Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi; Maden Suyu

İnsan Hayatı Alaya Alınmayacak Kadar Hüzünlü ve Ciddidir!